Aktuality

15. 1. 2023

Družstevní bytová výstavba na ČT 24

15. 2. 2023 proběhla na ČT 24 debata o aktuálním stavu a dostupnosti bydlení v České republice. Debaty se zúčastnil i Mgr. Martin Kroh, který patří k vrcholovému týmu našeho projektu. Celý rozhovor najdete v čase 28:33 min. v záznamu České televize.

12. 1. 2023

Mladá fronta dnes – Nové byty mění tvář Liberce. Zájem je velký

Náš projekt vzbuzuje zájem nejen klientů, ale čím dál častěji i medií. Další článek o našem projektu družstevní výstavby Zahrada Gallas vyšel v deníku Mladá fronta dnes.

11. 1. 2023

Developer mění plány. Rovněž druhá etapa libereckého bytového projektu bude družstevní

V libereckém bytovém projektu Zahrada Gallas bude i druhá etapa družstevní. Na místě bývalé textilní továrny plánuje developer postavit přes 300 bytů. Práce začaly loni v říjnu, původně se s družstevní výstavbou počítalo u prvních čtyř domů, u dalších tří developeři zvažovali, zda byty nabídnout do vlastnictví.

11. 1. 2023

Liberec se zbaví další zanedbané čtvrti. Na Františkově budují nové domy

Nevábná část Liberce se mění v moderní čtvrť. Na Františkově vyrůstá šest bytových domů, jejichž vzhled připomene prvorepublikové činžovní budovy. Zájem o bydlení je už nyní velký.

12. 12. 2022

Družstevní Zahrada Gallas v Liberci získala od bank skvělé podmínky, družstevníci dostanou i v těžké době výhodný úvěr

Vysoká inflace se podle ekonomů udrží ještě nejméně dva roky. Základní sazba úroků pro hypotéky se vyšplhala nad 6 %, celkové náklady pro držitele hypotéky, tzv. RPSN dosahují běžně až sedmi procent.  Projekt Zahrada Gallas už teď ale nabízí díky spolupráci s bankami dlouhodobě úrok 6,5 % ročně. Kvůli inflaci a vysokým hypotékám klesají developerům prodeje bytů do osobního vlastnictví, zájem o družstevní bydlení ale stoupá. Potvrzuje to i projekt rodinného družstevního bydlení v libereckém Františkově, který jen za tři měsíce rezervoval téměř polovinu bytů.

20. 10. 2022

Výstavba družstevních bytů na Františkově začala – projekt zahájila pravnučka zakladatele čtvrti, hraběte Franze Clam-Gallase

V původně průmyslové části Liberce, na Františkově bude v příštích letech rušno. Dnes začala v nevzhledném brownfieldu položením základního kamene výstavba bytových domů pod názvem Zahrada Gallas, která nabídne především byty pro rodiny s dětmi. Zarostlou plochu se zbytky starých budov nahradí do dvou let první etapa družstevního bydlení, která svým názvem odkazuje k historii a zakladateli čtvrti hraběti Franzi Clam-Gallas. Patronkou projektu se stala jeho pravnučka Agathe Maria Széchényi, která věnovala do zakládající schránky pamětní medaili.

Napište nám

Zaujal vás projekt Zahrada Gallas a máte nějaké otázky, na které jste na našich stránkách nenašli odpověď? Pošlete nám svůj dotaz prostřednictvím formuláře. Ozveme se vám.