Aktuality

29. 10. 2023

Nové vizualizace veřejných prostor v projektu Zahrada Gallas! 🌿

Máme pro vás skvělé novinky! Naš družstevní bytový projekt „Zahrada Gallas“ se chystá proměnit v opravdovou zahradu. Již jsme dokončili plány a připravujeme se na jejich realizaci. Chcete vědět, jak bude naše zahrada vypadat? Prohlédněte si naše nové vizualizace

13. 10. 2023

5. října 2023 proběhl den otevřených dveří

5. října 2023 proběhl den otevřených dveří, během kterého jsme prezentovali kompletně vybavený vzorový byt. Návštěvníkům jsme také představili aktuální fázi výstavby našeho projektu družstevní výstavby nazvaného „Zahrada Gallas“. 

28. 9. 2023

Přijďte na den otevřených dveří s prohlídkou vzorového bytu

Přijměte naše vřelé pozvání na den otevřených dveří v rezidenci Zahrada Gallas! Ve dnech 5. 10. 2023, 2. 11. 2023 a 30. 11. 2023 si můžete prohlédnout vzorový byt 2+kk realizovaný libereckou firmou CASTER Design.

15. 8. 2023

Pořiďte si bydlení  v Zahradě Gallas s výjimečným úrokem 4,89 %

Pro nové členy družstva, kteří uzavřou smlouvu do konce roku 2023 máme garantovanou výši úrokové sazby 4,89 % p. a. na prvních 5 let splácení.

15. 6. 2023

Den otevřených dveří provázel nebývalý zájem

Na několik skupin jsme museli rozdělit zájemce o den otevřených dveří našeho projektu Zahrada Gallas v Liberci. Návštěvníky jsme seznámili nejen s tím jak stavba vypadá nyní, ale mohli si také prohlédnout 3D model celé budoucí zástavby a přímo na místě si mohli nechat spočítat model družstevního financování s ohledem na jejich konkrétní finanční možnosti.

18. 4. 2023

První dva domy projektu Zahrada Gallas už rostou

První dva domy našeho projektu už nám rostou před očima. Všechno běží podle plánu takže byty v této etapě projektu budeme předávat jejich obyvatelům již v příštím roce. Jsme rádi, že roste i zájem o družstevní byty jako o jednu z dostupnějších forem bydlení.

15. 1. 2023

Družstevní bytová výstavba na ČT 24

15. 2. 2023 proběhla na ČT 24 debata o aktuálním stavu a dostupnosti bydlení v České republice. Debaty se zúčastnil i Mgr. Martin Kroh, který patří k vrcholovému týmu našeho projektu. Celý rozhovor najdete v čase 28:33 min. v záznamu České televize.

12. 1. 2023

Mladá fronta dnes – Nové byty mění tvář Liberce. Zájem je velký

Náš projekt vzbuzuje zájem nejen klientů, ale čím dál častěji i medií. Další článek o našem projektu družstevní výstavby Zahrada Gallas vyšel v deníku Mladá fronta dnes.

11. 1. 2023

Developer mění plány. Rovněž druhá etapa libereckého bytového projektu bude družstevní

V libereckém bytovém projektu Zahrada Gallas bude i druhá etapa družstevní. Na místě bývalé textilní továrny plánuje developer postavit přes 300 bytů. Práce začaly loni v říjnu, původně se s družstevní výstavbou počítalo u prvních čtyř domů, u dalších tří developeři zvažovali, zda byty nabídnout do vlastnictví.

11. 1. 2023

Liberec se zbaví další zanedbané čtvrti. Na Františkově budují nové domy

Nevábná část Liberce se mění v moderní čtvrť. Na Františkově vyrůstá šest bytových domů, jejichž vzhled připomene prvorepublikové činžovní budovy. Zájem o bydlení je už nyní velký.

12. 12. 2022

Družstevní Zahrada Gallas v Liberci získala od bank skvělé podmínky, družstevníci dostanou i v těžké době výhodný úvěr

Vysoká inflace se podle ekonomů udrží ještě nejméně dva roky. Základní sazba úroků pro hypotéky se vyšplhala nad 6 %, celkové náklady pro držitele hypotéky, tzv. RPSN dosahují běžně až sedmi procent.  Projekt Zahrada Gallas už teď ale nabízí díky spolupráci s bankami dlouhodobě úrok 6,5 % ročně. Kvůli inflaci a vysokým hypotékám klesají developerům prodeje bytů do osobního vlastnictví, zájem o družstevní bydlení ale stoupá. Potvrzuje to i projekt rodinného družstevního bydlení v libereckém Františkově, který jen za tři měsíce rezervoval téměř polovinu bytů.

20. 10. 2022

Výstavba družstevních bytů na Františkově začala – projekt zahájila pravnučka zakladatele čtvrti, hraběte Franze Clam-Gallase

V původně průmyslové části Liberce, na Františkově bude v příštích letech rušno. Dnes začala v nevzhledném brownfieldu položením základního kamene výstavba bytových domů pod názvem Zahrada Gallas, která nabídne především byty pro rodiny s dětmi. Zarostlou plochu se zbytky starých budov nahradí do dvou let první etapa družstevního bydlení, která svým názvem odkazuje k historii a zakladateli čtvrti hraběti Franzi Clam-Gallas. Patronkou projektu se stala jeho pravnučka Agathe Maria Széchényi, která věnovala do zakládající schránky pamětní medaili.

Napište nám

Zaujal vás projekt Zahrada Gallas a máte nějaké otázky, na které jste na našich stránkách nenašli odpověď? Pošlete nám svůj dotaz prostřednictvím formuláře. Ozveme se vám.