Financování

Družstevní výstavba bytů je zpět a díky způsobu financování opět roste její popularita. Pro získání družstevního bytu nemusíte nikomu dokládat výši příjmů, protože nepotřebujete úvěr ani hypotéku. Na pořízení vlastního bydlení vám stačí mít naspořeno 20 % z ceny bytu a jednorázový příspěvek družstvu, který je u I. etapy 50 000 Kč a u II. etapy 65 000 Kč.

Pro každý jednotlivý projekt zakládáme samostatné bytové družstvo. Vy jako jeho členové pak sami rozhodujete o tom, kdo vás bude zastupovat, kdo vám bude vykonávat správu, vést účetnictví a zda si po splacení úvěru na výstavbu bytového domu převedete byty do osobního vlastnictví.

Svůj podíl v bytovém družstvu „svůj byt“, můžete kdykoli prodat, a to i v době kdy není zcela splacen úvěr bytového družstva na stavbu bytového domu.

 

Jak funguje družstevní financování?

Je to poměrně jednoduché. Dům staví bytové družstvo. Vy na začátku zaplatíte jednorázový příspěvek družstvu a stanete se jedním z jeho členů. Budete tedy vlastníkem podílu v bytovém družstvu, které vlastní bytový dům. Následně uhradíte minimálně 20 % z ceny bytu, který jste si v domě vybrali a zbytek ceny vašeho bytu budete splácet formou anuitních splátek od převzetí bytu po dobu 40 let.

V porovnání s bytem pořízeným na hypotéku nemusíte prokazovat příjmy, nejste jako osoba dlužníkem a svůj podíl v družstvu (byt) můžete kdykoli za úplatu převést na někoho jiného. Oproti nájemnímu bydlení neplatíte peníze majiteli bytu, ale každou splátkou roste váš družstevní podíl (osobní majetek). Na konci období zůstane zcela splacený byt. Bez ohledu na to jestli v něm budete bydlet vy, jestli ho zdědí například vaše děti nebo jestli v něm bude bydlet někdo, komu jste byt již dávno prodali.

Konkrétní model financování pro vás připravíme zdarma, nezávazně a individuálně s ohledem na vaše aktuální finanční možnosti. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře dole na stránce, telefonu nebo kanceláře v Praze. S bydlením jsme pomohli již téměř dvěma tisícům spokojených klientů po celé České republice a rádi pomůžeme i vám.

 

Michal Bezucha

tel: 777 760 786
e-mail: bezucha@sbdsever.cz

Nejčastější otázky k družstevnímu bydlení

Kdo je tedy dlužníkem úvěru, kterým je doplacen zbytek mého bytu?

Úvěr na stavbu celého bytového domu si bere bytové družstvo, jehož členem se na začátku stanete. Úvěr tak není svázán s vámi, ale s bytem, ve kterém budete bydlet. Pokud se časem rozhodnete, že chcete bydlet někde jinde, můžete svůj byt za dohodnutou úplatu kdykoli přenechat někomu jinému i před jeho splacením.

Komu patří byt, ve kterém budu bydlet?
Všechny byty v bytovém domě jsou majetkem bytového družstva. Vy budete jeho členem, a tím i spoluvlastníkem celého domu. Po splacení úvěru se zpravidla členové družstva dohodnou na tom, že si byty převedou do osobního vlastnictví.

Co když zaplatím na začátku více než 20 % z ceny bytu?
To je samozřejmě možné, vaše anuitní měsíční splátka za byt pak bude o poměrnou část nižší.

Co když nemám naspořeno celých 20 % z ceny bytu?
I tady můžeme najít řešení. Tuto počáteční investici lze získat například úvěrem ze stavebního spoření. Se sjednáním takového úvěru vám rádi pomůžeme.

Jaká bude celková měsíční platba za byt?
Celková měsíční platba se odvíjí od ceny vybraného bytu, výše počáteční platby, cen energií a služeb. Model financování, a s tím i celkovou měsíční platbu vám proto rádi spočítáme přímo na míru. Finanční model od nás dostanete zdarma a k ničemu vás nezavazuje. Stačí, když vyplníte formulář, viz níže.

40 let je dlouho, co když jsem třeba důchodce?
Nevadí, váš i nesplacený byt můžete kdykoli převést na někoho dalšího. Třeba zdarma na děti nebo za úplatu na někoho třetího.

Líbí se mi jeden z bytů. Co bude následovat?

Krok 1.
Spojte se s námi. Využijte například formulář pod textem nebo kontakty dole na stránce.

Krok 2.
Ozve se vám některá z našich specialistek a projde s vámi všechny podrobnosti k vybranému bytu, vytvoří vám model financování dle vašich aktuálních možností a odpoví na všechny dotazy.

Krok 3.
Připravíme rezervační smlouvu na základě které, zaplatíte první část platby ve výši 100 000 Kč jako rezervační poplatek a připravíme přihlášku do družstva abyste se mohli stát jeho členem.

Krok 4.
Budete vyzváni k úhradě jednorázového příspěvku družstvu, který je pro I. etapu 50 000 Kč a pro II. etapu 65 000 Kč, a 20% ceny bytu (mínus rezervační poplatek který vám započítáme).

Krok 5.
Po splnění všech těchto kroků dostanete od družstva smlouvu o budoucí smlouvě nájemní a můžete sledovat, jak pokračuje stavba bytového domu a čekat na informaci od družstva, že se blíží předání bytu.

Krok 6.
Po kolaudaci vám předáme byt, uzavřeme s vámi nájemní smlouvu s předpisem měsíčních úhrad, ve kterém jsou kromě nákladů na režii domu zahrnuté i měsíční splátky zbývající anuity.

Konkrétní model financování pro vás připravíme zdarma, nezávazně a individuálně s ohledem na vaše aktuální finanční možnosti. Neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím formuláře dole na stránce, telefonu nebo kanceláře v Praze. S bydlením jsme pomohli již téměř dvěma tisícům spokojených klientů po celé České republice a rádi pomůžeme i vám.

 

Napište nám

Zaujal vás projekt Zahrada Gallas a máte nějaké otázky, na které jste na našich stránkách nenašli odpověď? Pošlete nám svůj dotaz prostřednictvím formuláře. Ozveme se vám.